Засідання педагогічної ради

25 жовтня 2023 року у Гімназії № 9 відбулося чергове засідання педагогічної ради, на якому обговорювалися зміни щодо проведення атестації.
МОН тривалий час працювало над новим Положенням про атестацію педагогічних працівників. Врешті документ зареєстровано в Мін’юсті, який набрав чинності 1 вересня 2023 р.
У Ст. 50 ЗУ Про освіту від 05.09.2017 № 2145-VIII зазначається, що “атестація педагогічних працівників – це система заходів, спрямованих на всебічне та комплексне оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників.” За її результатами визначається відповідність педагогічного працівника займаній посаді, присвоюються або підтверджуються кваліфікаційні категорії, присвоюються педагогічні звання. Тому це надзвичайно важливий етап у діяльності школи.
Нове Положення не змінило ключових речей: атестація є обов’язковою, її слід проходити раз на п’ять років. Усі кваліфікаційні категорії та педагогічні звання, присвоєні до набрання чинності нового Положення, є дійсні. Проте в атестації педагогів відбулося 11 змін, з якими присутніх ознайомила у своїй доповіді Людмила Василівна Дейнека, заступник директора з НВР. Також колегам було запропоновано скласти асоціативний кущ до слова “ атестація”, а потім кожна кафедра презентувала складені сенкани.
В цілому, було багато цікавої та корисної інформації.