НМТ

Попри повномасштабну війну, українські школярі продовжують отримувати знання і здавати випускні іспити. У 2024 році, як і в минулі два роки, 11-класники складатимуть Національний мультитест (НМТ) замість ЗНО. Цього року формат тесту трохи зміниться, а також збільшиться кількість обов’язкових предметів.

НМТ – це національний мультипредметний тест. На відміну від ЗНО тестова робота включає завдання одразу з чотирьох предметів. Тест проходять на комп’ютері у тимчасових екзаменаційних центрах.

Якщо дитина знаходиться на окупованій території, тоді для складання тесту потрібно виїхати на підконтрольну Україні територію. Центри тестування працюватимуть також закордоном.

У 2024 році передбачено дві сесії НМТ: основна та додаткова. Пробне НМТ у 2024 році проводити не будуть.

Програма НМТ відповідає програмі ЗНО, затвердженій у попередні роки. Тобто на НМТ будуть ті самі теми, які є в програмі ЗНО.

Кому потрібно здавати НМТ?

НМТ складають випускники 11 класів, професійно-технічних училищ, коледжів, які планують вступати на бакалаврські програми до вищих навчальних закладів України. Сертифікат НМТ дійсний 4 роки, тобто з ним можна вступати до вишів в 2024-2027 роках.

Які предмети потрібно здавати на НМТ-2024?

Планується, що у 2024 році тести міститимуть завдання з 4-х предметів: 3 предмети обов’язкові і 1 предмет на вибір.

Обов’язкові предмети:

українська мова,

математика,

історія України.

Предмети на вибір:

· українська література

· іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська),

· біологія,

· хімія,

· фізика,

· географія.

Предмет на вибір можна обрати будь-який, незалежно від того на яку спеціальність плануєте вступати. Проте звертайте увагу, що профільні предмети мають вищі коефіцієнти для вступу на спеціальності відповідного спрямування. Тому якщо ви вступаєте на філологічний напрямок, тоді четвертим предметом краще обирати іноземну мову, якщо на медичний – тоді біологію чи хімію. В такому випадку ваш конкурсний бал може бути вищим.

Скільки часу дається на НМТ?

Тестування з усіх предметів проводиться в один день. На написання НМТ у 2024 році дається 4 години. Перші дві години відводяться на написання тесту з української мови та математики, далі буде перерва і потім тестування з інших предметів.

Чи можна не здавати НМТ?

НМТ можна не здавати, якщо ви не будете вступати в заклади вищої освіти. Також НМТ не треба здавати на спеціальності, які вимагають оцінювання творчих чи фізичних здібностей абітурієнта.

Коли будуть відомі результати НМТ?

Учасники НМТ одразу після закінчення тестування будуть знати скільки балів вони набрали. Для переводу результатів НМТ у шкалу 100-200 потрібно з кожного предмету набрати не менше 10% від загальної кількості балів. Тобто, якщо з Української мови максимально можлива кількість балів 45, тоді потрібно набрати мінімум 5 балів.

Результати НМТ також будуть доступні на інформаційній сторінці учасника ЗНО.