Відкриття меморіальної дошки

20 серпня 2021 року у Новоград-Волинській загальноосвітньої школі №9 відбувся урочистий мітинг, присвячений відкриттю меморіальної дошки Глухова Юрія та Сущука Миколи, випускникам нашої школи, учасникам АТО, які загинули, захищаючи територіальну цілісність України. Мітинг-реквієм проведено за участі колективу школи, батьків загиблих, небайдужої громадськості мікрорайону «Морське» бойового побратима, учнівської молоді. До матерів загиблих Героїв зі словами подяки за синів, справжніх воїнів звернулися: класний керівник Глухова Юрія Савченко Людмила Дмитрівна, Гудзь Леся Архіпівна, автор книги «Війна під знаком Соняха», Володимир Ліберда, які наголосили, що героїзм Юрія та Миколи вчитиме майбутні покоління школярів таким звичним, але часом надскладним людським якостям як гідність, повага, любов і вірність.

Юрій Валерійович Глухов (нар. 12 листопада 1993 трагічно загинув 5 вересня 2014) — старший солдат Збройних сил України. Закінчив Новоград-Волинську ЗОШ № 9, Новоград-Волинський промислово-економічний технікум. Військовослужбовець військової служби за контрактом, навідник-оператор механізованого батальйону, 30-та окрема механізована бригада. 31 серпня 2014 року під час бойових дій при виході з оточення Юрій зазнав поранення. Військовослужбовця доставили в Харківський військовий госпіталь, де він перебував у важкому стані. 5 вересня серце Юрія зупинилося. Похований 9 вересня 2014-го в Новограді-Волинському. Без Юрія лишились мама та молодший брат. Указом Президента України №270 від 25 березня 2015 року за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України Глухов Юрій Валерійович старший солдат Збройних сил України, нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно). У нашому місті в честь загиблого була названа вулиця Юрія Глухова.

Микола Володимирович Сущук (народився 16 травня 1990 року в селі Вершниця, трагічно загинув 12 лютого 2015 року) старший солдат Збройних сил України.Закінчив Новоград-Волинську ЗОШ № 9. Відслужив строкову службу в 30-й бригаді, залишився по контракту. На фронті з весни 2014-го, танкіст-навідник, 30-та окрема механізована бригада.12 лютого 2015-го зник безвісти в часі бою біля Логвинового на трасі Дебальцеве – Артемівськ, танк підірвався на міні. Незважаючи на переважання противника у живій силі, група змогла ліквідувати в бою понад 20 терористів. Мико́ла Володи́мирович Сущу́к був упізнаний серед загиблих за експертизою ДНК. Без Миколи залишилися батьки, двоє дітей. 23 червня 2015-го похований в місті Новоград-Волинський, на Алеї Слави міського кладовища. Указом Президента України №473 від 13 серпня 2015 року за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Сущук Микола Володимирович, старший солдат Збройних сил України, нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).

Пам’ять героїв вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки, встановленої на будівлі навчального закладу. ЗОШ №9 міста Новограда-Волинського завжди пам’ятатиме своїх випускників, які віддали своє життя, захищаючи незалежність і цілісність України. Микола та Юрій загинули, захищаючи свою землю. Але світла пам’ять про Героїв – назавжди залишиться з нами.

Довідка: Меморіальну дошку виготовлено благодійником, встановлено за сприяння ПРАТ “НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКСІЛЬМАШ”.