Відкриті уроки з біології та медицини

02.02.2021 року в ЗОШ №9 відбувся відкритий урок з біології в 9-А класі на тему «Фотосинтез», учитель Шапран Л.Л. На етапі мотивації навчальної діяльності Людмила Леонідівна звернула увагу учнів на історію відкриття фотосинтезу, демонструючи на екрані телевізора відповідні слайди, досліди. У ході уроку учні пригадали схему фотосинтезу, будову хлоропластів, здійснили умовну подорож на острів «Пластидес». Учитель у доступній формі пояснила біохімічні процеси фотосинтезу, використовуючи опорний конспект, завдання робочого зошита, демонстраційні матеріали. Досить вдало і мотивовано пояснила, чому саме природа вибрала зелений колір, звернула увагу на схожість формули гемоглобіну та хлорофілу. На етапі рефлексії учитель Шапран Л.Л. використала методичний прийом розвитку критичного мислення «Кубик Блума», що дозволило учням формулювати та висловлювати власні судження щодо значення фотосинтезу у природі та житті людини. Нагородою за гарні відповіді, власні судження учителем були роздані «креативні яблука», як підсумок роботи процесу фотосинтезу.

04.02.2021 року в школі відбувся позакласний захід в 11-А класі на тему «Природа нас лікує». Разом з отриманням інформації про нетрадиційні методи лікування, присутні мали можливість скуштувати фіточай з медом, побувати на сеансах аромотерапії, равликотерапії, музикотерапії, сокотерапії, глинотерапії. Захід розширив знання учнів про методику заварювання фіточаїв, про елементи лікування бджолами, про дію ароматичних масел та інших природних компонентів на організм людини. Присутніх вразили роботи, створені з природного матеріалу ученицею 11-А класу Матвійчук Оксаною. Захід пройшов цікаво, пізнавально, емоційно. Отримані знання та навички стануть кожному учаснику заходу корисними для зміцненні імунітету та здоров’я в цілому.

Уроки проведені на високому методичному рівні, що свідчить про досвід, майстерність та професіоналізм учителя Шапран Л.Л.