В Україні відзначають 206 річницю від дня народження Тараса Шевченка

9 березня 1814 року у Моринцях на Київщині (нині Черкащина) народився поет, прозаїк, автор понад 800 живописних творів Тарас Шевченко. Кріпак за походженням, який став символом боротьби за свободу, пророком України.

Цікавинка. За версією львівського інтернет-видання, пам’ятник Тарасу Шевченку у Новограді-Волинському Житомирської області – один з найцікавіших пам’ятників Кобзареві, встановлених в Україні. Пам’ятник у Новограді-Волинському доволі органічно вписаний у сучасну урбаністику. Шевченко – європеєць. І у нього в руках не традиційна шапка, а капелюх.

Історична довідка. Пам’ятник Тарасу Шевченку – встановлений (24.08.2001) на площі біля автовокзалу на честь 10-річчя Незалежності України; скульптор О.О. Коркушко, архітектор А.П. Черниченко. Скульптура виконана з обкованого міддю бетону на повний зріст (висота монумента – 3,7м), нагадуючи автопортрет Т. Шевченка (1841) приблизно того віку, в якому він, будучи художником Археографічної комісії, подорожував Волинню та зупинявся в приміщенні поштової станції Новоград-Волинського (1845).