Тарас Шевченко… Його називають провісником нового життя, народним пророком, титаном духу. Він став символом волі, справедливості та витривалості для кожного громадянина України, символом українського національного руху та відродження.
Духовну велич і красу українського слова він підніс на найвищу височінь. Саме його творчість знайшла відгук у серцях людей з кожної верстви українського суспільства, пробудила національну свідомість і гідність.
Щороку в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №9 проводиться ряд виховних заходів з нагоди відзначення дня народження цього великого українського поета. Учні малюють ілюстрації до улюблених поезій, виготовляють стінгазети, декламують твори, беруть участь у тематичних конкурсах та вікторинах і т.д. На жаль, цьогоріч Шевченківські дні припали на період карантину, але й у таких умовах учителі-словесники доклали максимум зусиль, щоб діти мали змогу поповнити свої знання про цю геніальну постать – Т.Г. Шевченка.
Учні 5-9 класів мали можливість майже 20 хвилин мандрувати Київським державним музеєм Т.Г.Шевченка – найбільшим з музеїв світу, присвячених поетові. Саме тут зберігаються оригінальні малюнки Шевченка, прижиттєві видання його творів, є багато особистих речей, документів та ін. Музей було відкрито в 1949р. у будинку –пам’ятнику архітектури минулого століття. Відомо, що останнім власником цього приміщення був відомий меценат М.Терещенко. А для того, щоб потрапити до музею, дітям варто було лише перейти за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=NX8dihPmD_o
Також учні переглянули короткий відеофільм про Т.Г. Шевченка, та дізналися про цікаві факти з його життя.
Пізнавальною видалася й інтернет-вікторина для школярів. Кожен з них мав можливість перевірити свої знання про життєвий і творчий шлях Шевченка.
Навіть вивчаючи програмовий матеріал з української літератури у 9 класі, діти проявили креативність та ініціативу. Тому, декламуючи поезії напам’ять під час онлайн -уроку, ми провели заняття у вигляді конкурсу. Дехто з учнів надсилав аудіозапис. А речення під час вивчення теми з української мови підбирали з «Кобзаря». Також розпочато роботу над проєктом «Афористика у творчості Тараса Шевченка».
Яковенко В.С., учитель української мови та літератури