Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь…

Тарас Шевченко… Його називають провісником нового життя, народним пророком, титаном духу. Він став символом волі, справедливості та витривалості для кожного громадянина України, символом українського національного руху та відродження.

Духовну велич і красу українського слова він підніс на найвищу височінь. Саме його творчість знайшла відгук у серцях людей з кожної верстви українського суспільства, пробудила національну свідомість і гідність.

Щороку в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №9 проводиться ряд виховних заходів з нагоди відзначення дня народження цього великого українського поета. Учні малюють ілюстрації до улюблених поезій, виготовляють стінгазети, декламують твори, беруть участь у тематичних конкурсах та вікторинах і т.д. На жаль, цьогоріч Шевченківські дні припали на період карантину, але й у таких умовах учителі-словесники доклали максимум зусиль, щоб діти мали змогу поповнити свої знання про цю геніальну постать – Т.Г. Шевченка.

Учні 5-9 класів мали можливість майже 20 хвилин мандрувати Київським державним музеєм Т.Г.Шевченка – найбільшим з музеїв світу, присвячених поетові. Саме тут зберігаються оригінальні малюнки Шевченка, прижиттєві видання його творів, є багато особистих речей, документів та ін. Музей було відкрито в 1949р. у будинку –пам’ятнику архітектури минулого століття. Відомо, що останнім власником цього приміщення був відомий меценат М.Терещенко. А для того, щоб потрапити до музею, дітям варто було лише перейти за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=NX8dihPmD_o

Також учні переглянули короткий відеофільм про Т.Г. Шевченка, та дізналися про цікаві факти з його життя.

Пізнавальною видалася й інтернет-вікторина для школярів. Кожен з них мав можливість перевірити свої знання про життєвий і творчий шлях Шевченка.

Навіть вивчаючи програмовий матеріал з української літератури у 9 класі, діти проявили креативність та ініціативу. Тому, декламуючи поезії напам’ять під час онлайн -уроку, ми провели заняття у вигляді конкурсу. Дехто з учнів надсилав аудіозапис. А речення під час вивчення теми з української мови підбирали з «Кобзаря». Також розпочато роботу над проєктом «Афористика у творчості Тараса Шевченка».

Яковенко В.С., учитель української мови та літератури