Вже два місяці всі українці знаходяться на карантині у зв’язку з пандемією. Для багатьох, напевно, це виявилось досить складним випробуванням. Комусь не вистачає спілкування з іншими людьми, комусь психологічно непросто цілими днями сидіти в одному приміщенні. Особливо складним карантин може бути для учнів, які через закриття навчальних закладів повинні шукати інші шляхи здобуття знань. Тому нам, адміністрації сайту, стало цікаво: як навчаються учні на карантині та які їхні враження від дистанційного навчання?
У зв’язку з цим, у четвер, 23 квітня, нами було запущено опитування серед учнів 5-11 класів. За понад два тижні (15 днів) ми отримали більш ніж 350 відповідей від учнів.
Проаналізуємо результати опитування:
1.Ваш клас?
Найактивнішими виявилися учні 5,6, та 9 класів (82, 68 та 66 респондентів відповідно).

2.Які платформи Ви використовуєте?
Найпопулярнішою платформою для навчання виявилася Google Classroom – 307 учнів обрало її. На другому місці – Viber – 158 голосів. Третє місце посідає Zoom, 65 учнів користуються нею.

3.Якими гаджетами Ви користуєтеся для дистанційного навчання?
Більшість учнів використовує для опанування знань телефон та комп’ютер (332 та 144 голосів відповідно), планшетом користуються лише 21 учень.

4.Який предмет найбільше подобається вчити дистанційно?
Як виявилося, найбільше серед усіх предметів наші учні вивчають на карантині математику (алгебру, геометрію) та українську мову (150 і 147 голосів відповідно).
Наступними за популярністю є: історія (98), зарубіжна література (96), українська література (86), англійська мова (81), інформатика (79), біологія (75), географія (58), французька мови (43). Фізична культура є фаворитом серед улюблених шкільних предметів і під час дистанційного навчання також (95).

5.Які види дистанційного навчання Вам найбільше сподобались?
Серед запропонованих варіантів найбільш популярними виявилися тести – 248 голосів.
Друге місце займають відеоуроки – 116 голосів. Третє – презентації – 64 голоси.

6.Які форми оцінювання були для Вас найбільш ефективними?
Найкориснішою для учнів виявилася “Оцінка з коментарем учителя” – 176 голосів. Далі “Оцінка за онлайн-тест” – 124 голоси та “Лише оцінка, поставлена вчителем за завдання” – 101 голос.

7.Чи вистачає вам Інтернету?
На думку більшості учнів (приблизно 78%), їм достатньо Інтернету, хоча 20% скаржаться, що не вистачає.

8.Які проблеми у Вас виникають?
Оскільки на це питання учні відповідали письмово, ми повністю всі відповіді наводити не будемо. Але на основі цих відповідей можна зробити висновок, що у багатьох учнів є проблеми з опрацюванням та засвоєнням матеріалу, їм не вистачає допомоги учителя. Також чимало учнів скаржаться на обсяг домашнього завдання, яке вони отримують, прагнуть його зменшити.
9.Що б Ви хотіли змінити?
Якщо узагальнити всі відповіді, то найбільш популярними будуть лише три тези: “Нічого не змінювати” та “Потрібно задавати менше домашньої роботи” і “Хочу, щоб карантин скінчився”.
Дякуємо усім, хто долучився до опитування.