#поради_психолога

До уваги батьків!

У зв’язку з трагічними випадками, які трапляються з дітьми, звертаємо увагу батьків:

  1. Встановіть довірливі стосунки з власною дитиною. Якщо вона щось зробила не правильно, не поспішайте її сварити, спробуйте зрозуміти, чому так сталось, і поясніть своє бачення цього питання. По можливості намагайтеся не залишати дитину вдома саму, хоча б до 10 років. Пам’ятайте: може трапитися усе що завгодно, і достатньо тільки однієї фатальної випадковості, щоб потім пам’ятати про неї все життя. Будь-яка квартира містить масу небезпек для дитини. Їх спектр величезний: від мимоволі включеного газу або випадкової пожежі, що сталася в результаті короткого замкнення електропроводки, — до цілеспрямованого вторгнення чужої людини. Усе це може спричинити непоборні наслідки.
  2. Ніколи не відпускайте дитину саму на вулицю після 21 години, навіть улітку. Не залишайте дитину саму біля входу в магазин, у аптеку, відділення зв’язку, у дворі, навіть біля власного під’їзду.
  3. Наполягайте на тому, щоб ваша дитина на все життя чітко засвоїла: треба обережно та уважно ставитися до чужих людей. Увесь світ для дитини повинен жорстко ділитися на «своїх» і «чужих». Чужому не можна відкривати двері. З чужим нема про що розмовляти в дворі. Від чужого на вулиці не можна приймати подарунки. Із чужим не можна нікуди йти, сідати в автомобіль, виїжджати на автобусі. Із чужими людьми ніколи не можна сідати в один ліфт.
  4. Навчіть дітей, що дорослі ніколи не повинен просити допомоги в дитини, а саме показати дорогу, провести кудись, заглянути під авто, давати мобільний телефон, або будь що.
  5. Виховуйте в дітей спостережливість, критичне мислення. Це буде корисно як для них, так і для вас. Дитина повинна вміти уважно дивитися й помічати все, що відбувається навколо. Навчіть не просто спостерігати, а ще й розповідати вам про все, що вона помітила незвичайного у дворі, на вулиці, на дачі. Не виключено, що дитячі спостереження приведуть вас до серйозних висновків.
  6. Дитина повинна знати: усе, необхідне для неї, вона одержує від вас – батьків. Нічого не можна підбирати на вулиці — ні яскравої іграшки, ні гарного папірця. Ніколи й нічого не можна брати в незнайомих людей — ні морозива, ні тістечка, ні напоїв, ні цигарки, ні шприца.
  7. Дитина не повинна приносити в будинок нічого з того, що вона все-таки може знайти у дворі або на дачі. Ні кинутої кимось іграшки, ні забутої авторучки, ні яскравої бляшанки, ні симпатичної пляшки, ні знайденої на лавці книги, ні викинутого кимось конверта, ні бездомного собаки, ні приблудної кішки. Усе це може бути джерелом реальної або потенційної небезпеки.
  8. Дитина має чітко знати й розуміти слова «можна» і «не можна». Усе, що ви визнаєте припустимим для дитини (нова іграшка, собака, кішка), повинне пройти через ваші руки, бути перевірене вами й відповідним чином оброблено.
  9. Навчіть дитину не розповідати «першому зустрічному» про ваш сімейний статок, місце роботи й посади батьків.
May be a cartoon of дитина