Підсумки акції «16 днів проти насилля»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”, яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав. У нашій школі за час акції проведено багато годин спілкування з тем гендерної рівності “Ми – різні, але ми – рівні”. Відеолекторії з попередження кібербулінгу, секстингу з попередження сексуального насильства над дітьми.

З учнями 7-11 класів проведено ряд бесід, присвячених вирішенню конфліктів, запобіганню торгівлі людьми та протистоянню насильству над дітьми з боку дорослих.

Психологічна служба школи провела акцію «Червона стрічка» серед учителів та учнів з нагоди Всесвітнього дня толерантного ставлення до ВІЛ позитивних людей. Учні обговорили щляхи передачі та поширення ВІЛ інфекції серед молоді. До цієї дати було створено виставку плакатів присвячених цій тематиці.

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю діти переглянули відеоролики про людей з обмеженими можливостями, дізнались про життя Ніка Вуйчича, та його ставлення до своєї хвороби.

До Міжнародного дня боротьби за ліквідацію рабства старшокласники обговорили обставини та причини через які людина може потрапити в рабство, та стати жертвою торгівлі людьми. Відбулась демонстрація фільму “Життя на продаж”.

До міжнародного Дня прав людини вчитель історії Щедрова Т.М. провела в 6 класах відеолекторій «День прав людини та Декларація прав дитини». в 9 класах «Права та обов’язки українських підлітків».

Серед 5-11 класів був організований конкурс плакатів “Зупини насильство – захисти себе”. Переможцями стали учні 5-А, 5-Б, та 8-Б класів.

Мета проведення акції “16 днів без насильства” – привернення уваги учнів до проблем насильства в дитячому та учнівському колективах та протидії насильству в сім’ї. Варто пам’ятати, що кожна людина має право на життя та не повинна бути жертвою насилля.