Пам’ятну дошку Герою України Кирилу Марачу відкрили у Звягелі

Сьогодні, 2 жовтня, у Звягелі було відкрито пам’ятну дошку на честь Героя України, головного сержанта Збройних Сил України Кирила Марача. Встановили її на приміщенні Звягельської гімназії №9, де він навчався.

Наш земляк Кирило Марач загинув 17 серпня 2022 року у віці 36 років, отримавши важке поранення під час визволення Харківської області. Протягом свого життя мав багато досягнень. За героїчні вчинки та особисту мужність при захисті України, самовіддане служіння Українському народові, воїн-захисник удостоєний найвищого державного почесного звання – Герой України та ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Маючи цивільну професію, у 2015 році розпочав службу радіотелефоністом 30-ї окремої механізованої бригади. 2017-го року перевівся в розвідувальний батальйон, де пройшов шлях від стрільця-навідника до командира взводу. Вибрав для себе позивний «Стартер», тому що всі справи починав першим, «стартував».

Серед почесних військових нагород воїна-захисника – відзнака Командувача об’єднаних сил «Козацький Хрест» ІІІ ступеня, Почесний нагрудний знак «За взірцевість у військовій службі» ІІІ ступеня.

Відповідно до рішення Звягельської міської ради від 01.06.2023 №886 Кирилу Марачу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Звягеля» (посмертно). Удостоєно почесної відзнаки «За заслуги перед Звягельським районом» (посмертно).

«Кирило був воїном від народження». Саме так про Кирила говорить його дружина Людмила. Він був прекрасним сім’янином, чоловіком, батьком двох прекрасних донечок Анастасії та Олександри, відданим сином.

Вшанувати пам’ять Кирила Марача прийшли його рідні, близькі, керівництво громади, учнівська та студентська молодь, освітяни.

Право відкрити пам’ятну дошку надали дружині Героя Людмилі Марач. Зі сльозами на очах вона поділилася теплими спогадами про свого чоловіка та його бойові заслуги.

Секретар Звягельської міської ради Оксана Гвозденко звернулася до усіх присутніх і закликала пам’ятати, якою ціною дістається, виборюється воля України, шанувати всіх наших Героїв.

Пам’ятаймо…Герої не вмирають, поки жива про них пам’ять!

Слава Україні!🇺🇦

Слава її Героям!🇺🇦

© Матеріали взяті із допису на офіційній сторінці “Звягельська міська рада” Facebook