Міжнародний день шкільних бібліотек

25 жовтня в Україні відзначається Міжнародний день шкільних бібліотек.

Засновником цієї календарної події виступає всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек і вперше свято було проведено в 1999-му році. Дата святкування Міжнародного дня шкільних бібліотек в багатьох країнах, зокрема і в Україні – щорічно в четвертий понеділок жовтня. Наші далекі предки цінували книги та освіту ще за часів Русі. Князь Володимир відкривав школи, де учні навчалися, переписуючи книги. В часи правління Ярослава Мудрого при Софійському соборі в Києві з’явилася перша бібліотека.

В різних країнах у цей день існують свої особливі традиції святкування. Наприклад, в Австралії одягають національні костюми, у Польщі розповсюджені читацькі конкурси, в Румунії проводяться акції по збору книг до шкільних бібліотек, у Чехії діти змагаються в створенні найкращої обкладинки для книг.

В Україні більш традиційним є святкування Всеукраїнського дня бібліотек, який відзначають щороку 30 вересня. Та з кожним роком Міжнародний день шкільних бібліотек в нашій країні набуває популярності.

 Головною метою шкільної бібліотеки є виховання в учнів смаку до самого процесу читання традиційної книги. Міжнародний день шкільних бібліотек — важливе свято, яке привертає увагу всього суспільства до шкільних бібліотек та допомагає зрозуміти важливість книг у житті наших дітей.

Вітаємо нашого шкільного бібліотекаря Бєлову Антоніну Ярославівну, яка допомагає нашим учням та вчителям мандрувати сторінками мудрості та добра.