Міжнародний день рідної мови в школі

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. До відзначення цієї дати, в умовах дистанційного навчання, долучилася вся шкільна наша родина: 22-23 лютого пройшли онлайн заходи під гаслом «Говорімо українською!» Діти декламували вірші про мову, співали українські народні пісні, малювали, писали… Цей День рідної мови об’єднав дітей, вчителів і показав високий прояв почуття патріотизму, любові до рідної мови та своєї Батьківщини. Було проведено інформаційну годину в 7-х класах «Рідне слово, материнська мова», усний журнал у 10 класі «Наша мова калинова» та поетичну вітальню в 5-х класах «Ну щоб, здавалося, слова». Учні 6-х класів перевірили свої знання в мовознавчій вікторині «Передаємо нащадкам наш скарб – рідну мову».

Кукулевська Ю.П., учитель української мови та літератури, під час проведення онлайн уроків розповіла про історію походження цього свята та важливість рідної мови для кожного народу. Учні 6-В класу вивчили тему “Групи прикметників” та ознайомилися з висловами видатних людей про мову, збагатили свою скарбницю знань новими епітетами. Також діти 5-А 6-В 8-х класів приєдналися до проходження квесту “У царстві української мови”. Також учні нашої школи взяли участь у VІІІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з української мови на платформі «На Урок» (Зима 2021) , Всеукраїнському інтернет-конкурсі «Лайфхаки з української мови» та у Всеукраїнському відкритому марафоні з української мови імені Петра Яцика (лютий-березень).

Мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить.