Леся Українка – геніальна дочка українського народу

Серце кожної людини, яка народилася в м Звягелі, сповнене щирої любові й поваги до великої зірки українського письменства – Лесі Українки. Тому щороку в Гімназії № 9 проводяться заходи, присвячені річниці від дня народження геніальної дочки українського народу. Протягом тижня було проведено низку цікавих та пізнавальних заходів. Пройшов шкільний та міський конкурс читців-декламаторів, відбулася виставка учнівських малюнків та газет, присвячених Лесиним дням «Я маю в серці те, що не вмирає… », пройшов турнір знавців української літератури, старшокласники підготували проєкт-презентацію «Життєвими шляхами Лесі Українки», у святковій атмосфері пройшов усний журнал “Життя, гідне подиву і захоплення”, літературна вікторина “Дочка Прометея”.
Також напередодні 153-ї річниці з дня народження геніальної української поетеси, знаної у всьому світі – Лесі Українки – окраси і гордості української нації, у 5-х класах була проведена літературна гра-мозаїка ,,Ні, я жива, я буду вічно жити! ” Під час заходу учні ознайомилися з цікавим фактами життя та творчості Лесі Українки, продекламували її поезії та поезії дорослих і ще юних її земляків.
Учні шостих класів пройнялися силою та глибиною поетичного світу Лесі Українки та Олени Пчілки, любов’ю до українського поетичного слова, до творчої спадщини поетеси. А старшокласники продемострували вміння виразного читання, навички вільного володіння словом і роботи з художнім текстом.
Лариса Петрівна сказала: «Ні! Я жива! Я буду вічно жити!» – це не просто слова, це заклик до єднання. Адже такі талановиті люди, як вона, не помирають ніколи.