ЙОГО ОЧИМА БАЧИЛИ МАЙДАН

Учні гімназії № 9 бачили справжній Майдан: саме його у всіх деталях зображено на світлинах колишнього випускника закладу Сергія Якубовича. Сам юнак став на захист Вітчизни у травні цього року, а вже у серпні віддав молоде життя за свободу рідної держави під Харковом.

Йому було всього лиш 26, але цей короткий проміжок часу Сергій прожив дуже насичено, позитивно й корисно. Здобув чудову мирну професію, пов’язану з небом, а крім неї цікавився практично всім на світі.

Серед численних захоплень хлопця чільне місце посідала фотографія. Він фіксував найрізноманітніші миті життя, і робив це настільки майстерно, що його очима ми бачили і природу, і життя міста, і людей…

Так у День Гідності й Свободи учні школи, яку десять років тому закінчив випускник Якубович, побачили його очима епізоди Майдану. Це стало першою сходинкою пам’яті про Сергія у його світлинах, (бо буде й продовження) і дуже знаковим є те, що  приурочено подію тому ж, за що поліг і сам автор. Адже над усе в житті Сергій ставив Батьківщину, над усе прагнув бути їй потрібним, докладав сил, аби бути гідним звання українця.

Саме тому спільними зусиллями мами Сергія, Ольги Василівни, та адміністрації гімназії, виставку фоторобіт Сергія Якубовича було відкрито у стінах закладу 21 листопада у присутності старшокласників та педколективу, і тепло сприйняли діти слова Матері, яка нерозтрачену любов до сина тепер переносить на пам’ять про нього, на всіх, хто допомагає цю пам’ять творити й підтримувати. Ольга Василівна розповіла про Сергія, про його життєві принципи, закликала учнів любити свою Україну, як її син, просила берегти пам’ять про нього – а діти слухали, затамувавши подих, широко розплющеними очима споглядаючи кадри історії, створені тим, хто став уже й сам історією, гідною глибокого пошанування.

“ТАК НАРОДЖУВАЛАСЯ ВОЛЯ” – назва фотовиставки. Так народжується Пам’ять. Так формується Патріотизм. Так гартується Нація. Таке обличчя має наша Гідність.