В умовах, які склалися сьогодні в нашій країні, українська мова набула особливої ваги – вона стала символом миру і єднання нації. Кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом людства було письмо. Писемні знаки дали людям можливість зберегти істинне знання. Адже саме завдяки написаному слову, люди збагнули світ і своє місце в ньому.
9 листопада, уся Україна, а також учні старших класів та вчителі-філологи нашої школи писали ХХ ювілейний Всеукраїнський радіодиктант національної єдності «Виклики книжкової ери». Спочатку ведучі в студії UA:Першого розповіли про історію диктанту та дали змогу всім охочим підготуватися до його написання. Диктант прочитала акторка Римма Зюбіна, а автором тексту цьогоріч є видавець та письменник Іван Малкович. Завдяки написанню диктанту, школярі духовно збагатилися та, засвоївши нововведення в українському правописі, спробували практично застосувати свої знання. Усі присутні таким чином засвідчили свою національну гідність, продемонстрували знання української мови й любов та шану до рідного слова.
І вже стало традицією відзначати День української писемності та мови у нашій рідній 9 школі. Учителі початкових класів провели ряд заходів, на яких діти мали можливість ще раз доторкнутися до краси української мови, відчути себе справжніми патріотами рідної держави. Учителі-філологи організовали та провели тематичні онлайн уроки в 5-11 класах.
Ми переконані, що немає жодного справжнього українця, який би не був зачарований мелодійністю, душевністю нашої мови. Бережімо і плекаймо рідну мову, адже саме вона є джерелом народної пам’яті, що з’єднує минулі та прийдешні покоління, безцінною спадщиною, яка бережливо передається з роду в рід.