Передмова

Усе більше зростає роль школи у формуванні особистості в сучасних умовах національного відродження України, і стає зрозумілою велика роль учителя історії, української мови і літератури…

Школа повинна викликати в дітей стійкий інтерес до навчання, систематично прилучаючи їх до великих цінностей духовної культури. Виховання учнів засобами художньої літератури здійснюється не тільки на уроках, а й у процесі найрізноманітніших онлайн-за­ходах, мета яких — удосконалювати розумові сили учнів, сприя­ти розвитку їх здібностей, задовольняти духовні потреби, раціонально використовувати їх дозвілля. Сьогодення можна назвати ерою інформації та телекомунікацій, спілкування та знань. Необхідною умовою є наявність Інтернету.

Проводити уроки не в кабінетах, а на значній відстані, не бачити учнів, не мати можливостей пояснити й допомогти їм у той момент, коли виникла проблема — ще кілька років тому вчителі не могли й уявити таких моментів у своїй роботі.   Але епідемічна ситуація  та карантинні заходи підштовхнули всіх оволодіти цифровими інструментами й новими підходами до навчання.  Створити якісне навчання з використанням цифрових технологій та мотивувати учнів виявилось зовсім не просто, але вчителі завжди готові до будь-яких ситуацій і до якісної співпраці з учнями.  

У даній роботі  вчителі описують власний практичний досвід використання онлайн-ресурсів для організації вивчення історії та української літератури, а також зарубіжної під час дистанційного навчання  в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №9 м.Новограда-Волинського Житомирської області. В умовах дистанційного навчання взаємодія між усіма учасниками освітнього процесу: адміністрацією школи, учителями, учнями й батьками — є особливо важливим явищем. Переваги такого навчання - це  бажання навчатися і вміння працювати самостійно. Це дуже важливо, тому що саме від цих двох рис залежить ефективність всього навчального процесу.

Учні, готуючись до уроку, витрачають багато часу на пошук відео, презентацій чи звичайної інформації.  Ми зібрали в пораднику сотні авторських напрацювань, які будуть безкоштовними та корисними, цікавими та  пізнавальними для учнів під час вивчення тем з історії, української та зарубіжної літератури як на очному, так і на дистанційному навчанні.  Тож підготовка до уроків стане ще швидшою, необтяжливою, легкою  та  дасть змогу краще підготуватися до складних тем з шкільних дисциплін, бо візуальне сприйняття у кілька разів посилює засвоєння матеріалу. Учні не тільки зможуть  блискуче підготуватися до уроку, а й дізнатися багато нового. У пораднику представлені якісні та креативні наробки українською мовою, відео, тестові завдання, інтерактивні вправи,  серед яких учні та вчителі знайдуть ті, що їм будуть потрібні.

Сподіваємося, що ці посилання на онлайн-ресурси стануть у нагоді вчителям-предметникам під час офлайн та онлайн  навчання, до яких згодом додаватимуться нові знання, вміння та навички, напрацьовані іншими вчителями нашої школи.